Sylva Ničová, Ing.
45 let
lektorka anglického jazyka
fotografie kandidáta STANu

Na naší kandidátce zastupuji jako znojemská rodačka Moravu. Při studijích na VŠCHT Praha jsem se seznámila se svým budoucím manželem, kterého jsem doprovázela při jeho studijích v Londýně a po návratu z Anglie jsme se přestěhovali do Slaného.

Slaný mi přirostlo k srdci. Díky Baby Klubu, který řadu let vedu, jsem se seznámila se spoustou bezva mamin, a tak se z hrdé moravanky stal slaneček.

Ve volném čase se věnuji cvičitelské činnosti v slánském Sokole, kde vedu jedno z družstev mladších žákyň a pozoruji, jak rušení mnoha dětských hřišť vedlo k tomu, že děti jsou méně obratné než v dobách mých cvičitelských začátků. Mojí velkou prioritou je dát slánským dětem co nejvíce prostoru k hraní a skotačení. Řadu let zpívám i v ženském pěveckém sboru Consortium camerale Slanense.

Od maminek často slýchávám o jejich každodenních starostech. Město bohužel nemá dostatek peněz na výstavbu a provoz další mateřské školky. Velmi by pomohlo zřízení dětských skupin s výraznou pomocí města. Babyboom se začíná přesouvat i na první stupeň ZŠ, takže i naše základní školy budou potřebovat zvýšenou péči.

Ať již volby dopadnou jakkoliv, budu se dále starat o chod Baby Klubu, kde pro rodiče s malými dětmi organizuji besedy se zajímavými lidmi (a na různá témata) i akce jako Mikulášské a Vánoční besídky, Karnevaly, Den Země, Dětský den nebo různé výlety.