Lucie Dobešová, Bc.
30 let
mateřská
fotografie kandidáta STANu

Narodila jsem se v roce 1984 v Benešově, avšak vyrůstala v Praze, kde jsem vystudovala hudebně zaměřené Gymnázium a poté Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy. Studium jsem završila státnicemi a získala titul Bc.

Další vzdělání jsem prozatím odložila na dobu neurčitou, po skončení mateřské "dovolené", která se mi prodloužila již na šest let, neboť s manželem Josefem mám šestiletého syna Jakuba, tříletého syna Matouše a čtyřměsíční dceru Marianu.

V roce 2007 jsem se svým manželem a rodiči koupila na Dolíně dům s malebným výhledem na České středohoří. Krásu staré zemědělské usedlosti jsme se rozhodli zachovat kompletní rekonstrukcí a vychovávat zde naše děti.

Jelikož mi můj otec celý život vštěpoval přísloví "líná huba holé neštěstí", rozhodla jsem se v roce 2010 kandidovat v komunálních volbách a sestavit kandidátku strany Věci Veřejné. Ve volebním období 2010 - 2014 jsem pak byla členkou Kontrolního výboru města Slaný.

V roce 2011 jsem požádala ministra dopravy za VV Pavla Dobeše, aby se zabýval problematikou slánského obchvatu, podařilo se tak v rozpočtu ministerstva vyčlenit prostředky na výkup zbylých pozemků.

Jako členka Hnutí pro sport jsem společně se svým manželem zorganizovala Zábavné cyklo-odpoledne a závody pro děti s Ondřejem Sosenkou, mistrem světa v "hodinovce".

Prvním krokem v novém volebním období je nepochybně stabilizace městského rozpočtu, město se musí zotavit z neefektivně vynaložených peněz, zejména na Parkovací dům.

Hledím však do budoucnosti, proto v tomto volebním období, za současné situace, považuji za nejdůležitější směřovat městské finance na dostavbu gynekologicko-porodnického oddělení Slánské nemocnice a zkvalitnění infrastruktury, zejména v okrajových částech města.

Nemám ráda rozlišování na "slaňáky" a "náplavu" podle toho, kdo se ve Slaném narodil či nikoliv. Když už tedy, pak musím konstatovat, že ve Slaném jsem porodila dvě děti "slaňáčky" a jsem na to pyšná, proto i já sama sebe za "slaňáka" považuji.

Ač volného času nemám mnoho, když už je, trávím jej nejraději s dětmi doma na zahradě, nebo na cestách po ČR i v jiných koutech světa. Ráda tancuji a zpívám.